Degustacje dla firm
Szukasz sposobu na urozmaicenie firmowego spotkania w pubie lub wyjazdu integracyjnego? A może prowadzisz lokal i chciałbyś jakoś umilić wizytę swoim gościom, jednocześnie prezentując im w ciekawy sposób swoją piwną ofertę?
Poniżej proponujemy 6 degustacji tematycznych. Tworzymy też oferty skrojone na miarę.
Każdą degustację poprzedza krótki wstęp teoretyczny oraz praktyczne informacje jak oceniać piwo, a we wszystko wplecione są liczne anegdoty, czy popularne piwne mity, z którymi bezlitośnie rozprawi się certyfikowany sędzia Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Jako dodatkowe urozmaicenie proponujemy różnego rodzaju konkursy z piwnymi nagrodami do wygrania.
1. Poznaj świat piwa
Czy piwa koncernowe są niedobre? Czy niepasteryzowane znaczy lepsze? Czy piwo zawsze powinno być świeże?
Podróż przez przeróżne piwne style, która sprawi, że uczestnicy spotkania przestaną postrzegać świat piwa przez pryzmat telewizyjnych reklam największych marek. Pojawią się tu zarówno piwa lekkie, jak i deserowe, gorzkie i słodkie, a nawet kwaśne i owocowe. Uwaga! Po tym spotkaniu “jasne z pianką” nie będzie już nigdy smakować tak samo.
2. Najlepsze polskie piwa
Które piwa w Polsce są najlepsze i co to właściwie znaczy? Czy style mają narodowość?
Subiektywny wybór wybitnych piw, jakie warzone są w naszym kraju. Od lekkich, delikatnie dymionych grodziskich, zwanych polskim szampanem do pełnych, deserowych porterów bałtyckich. Wśród degustowanych piw znajdą się także także te produkowane w limitowanych ilościach, często niemalże niedostępne w sklepach.
3. Piwa mocne
Jak to się dzieje, że jedne piwa są mocniejsze od innych? Czy do piwa dodaje się spirytus by je wzmocnić? Ile maksymalnie alkoholu może właściwie zawierać piwo?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniesie wspólna degustacja wybranych piw mocnych, w stylach pochodzących z całego świata. Spróbować będzie można m.in. belgijskich piw klasztornych, amerykańskich, mocno chmielonych podwójnych IPA, wywodzących się z brytyjskiej tradycji piwowarskiej “win jęczmiennych” lub Russian Imperial Stoutów ale także nazywanego skarbem polskiego piwowarstwa porteru bałtyckiego.
4. Piwa kwaśne
Czy kwaśność to tylko wartość PH? Co wpływa na jej odczuwanie? Gdzie szukać balansu? Dlaczego niektóre piwa kwaśne wylewane są do zlewu, a inne ubóstwiane przez znawców piwa na całym świecie i sprzedawane w cenie 150 zł za butelkę?
Piwa kwaśne zyskują ostatnio dynamicznie na popularności. Ich kolebką jest Belgia, ale dzisiaj można je znaleźć w każdym kraju do którego dotarła piwna rewolucja. Warto pochylić się nad ich belgijskimi, czy niemieckimi pierwowzorami i zastanowić się, czym właściwie się one różnią. Na degustację zaproponujemy piwa, o mocno zróżnicowanym charakterze i poziomie kwaśności, od delikatnie kwaskowego niemieckiego gose, do ekstremalnie kwaśnych, leżakowanych po kilka lat w dębowych beczkach, belgijskich lambików.
5. Piwa pszeniczne
Co daje piwu pszenica? Czy piwa pszeniczne są słodkie? Na czym właściwie polegało niemieckie prawo czystości?
Większość kojarzy już dzisiaj piwa w niemieckim stylu hefe-weizen, często za sprawą browarów restauracyjnych, czy popularnej marki Paulaner, ale przecież piwa pszeniczne to także zwane polskim szampanem grodziskie, delikatnie doprawione cytrusowym, amerykańskim chmielem american wheat, wściekle kwaśne berliner weisse, zawierający skórki curacao belgijski witbier, czy gose, warzone z dodatkiem kolendry i soli.
6. Najciekawsze piwa świata
Piwo jest napojem niesamowicie zróżnicowanym. Największa na świecie organizacja zajmująca się szkoleniem sędziów klasyfikuje przeszło 110 stylów piwa, a w rzeczywistości jest ich znacznie więcej. Które z nich są jednak najdziwniejsze?
Uczestnicy będą mieli możliwość spróbowania m.in. piw fermentacji spontanicznej, piw leżakowanych w dębowych beczkach po winie czy whisky, piw słonych oraz z dodatkami nietypowych przypraw, a nawet piw przy produkcji których używa się metod znanych z produkcji szampana.